Jakie spodnie nosić do jazdy na BMX

Jaki model siodła BMX wybrać?


Jeśli planujesz jeździć na rowerze BMX, ważne jest, aby mieć odpowiedni sprzęt ochronny. Obejmuje to spodnie wyścigowe BMX, ochraniacze kolan i goleni, rajstopy i koszulki. Jeśli planujesz rywalizację, ważne jest również noszenie kasku.

Spodnie wyścigowe BMX

Jeśli jesteś entuzjastą wyścigów BMX, możesz chcieć kupić zestaw spodni wyścigowych BMX. Te spodnie zostały zaprojektowane do ekstremalnej jazdy na rowerze i są lekkie i rozciągliwe. Będą one utrzymywać chłód i ochronę podczas wyścigów. Można je kupić od różnych marek, w tym Troy Lee Designs i FOX.

Spodnie wyścigowe BMX są ważnym elementem bezpieczeństwa, ponieważ chronią nogi przed wypadkiem. Zwykle są wykonane z wytrzymałych materiałów i mogą wytrzymać wiele zużycia. Tylko upewnij się, że są odpowiednio dopasowane do Ciebie, aby uniknąć obrażeń. Jeśli masz mniejszą ramę, możesz chcieć kupić większy rozmiar niż normalnie.

BMX jerseys

BMX jerseys dla spodni do jazdy są wykonane, aby utrzymać jeźdźca w chłodzie i komforcie podczas jazdy na rowerze. Są lekkie i posiadają dodatkową wyściółkę w kluczowych miejscach. Mają również dobrą wentylację i oferują dużo miejsca na ruch. Oprócz zapewnienia ochrony, koszulki BMX wyglądają również fajnie.

BMX knee/shin guards

Podczas jazdy na BMX musisz chronić kolana i nogi przed uderzeniami, a BMX knee/shin guards są niezbędne. Niezależnie od tego, czy jeździsz na half pipe czy na betonowej płycie, ochraniacze na kolana i golenie uchronią Cię przed kontuzją.

Ochraniacze kolan/ goleni mogą być twarde lub miękkie i mogą być noszone na lub pod ubraniem. Twarde ochraniacze zapewniają najlepszą ochronę, ale są cięższe i bardziej nieporęczne niż miękkie, lekkie opcje. Lekkie ochraniacze kolan i goleni można kupić osobno lub w zestawie z ochraniaczami kostek.

Dobry ochraniacz na kolana/ golenie powinien być regulowany i odpowiednio dopasowany do kolana. Niektóre ochraniacze mają paski na rzepy, które pozwalają na ich przesuwanie, dzięki czemu pozostają na swoim miejscu. Dobry nakolannik powinien ważyć od 890 gramów do 1,9 funta. Niektóre ochraniacze kolan/ goleni BMX mogą być nieco drogie.

Jeśli szukasz taniego ochraniacza kolan/ goleni BMX, możesz wypróbować model z rękawem od Fox Racing. Fox Racing Launch Pro jest dobrym przykładem. Podczas gdy tanie marki mogą oferować podobną ochronę, mają tendencję do większego pocenia się, co może powodować zacieki, pęcherze i dyskomfort. W przeciwieństwie do tanich marek, Pro X2 BMX Fox Racing ochraniacze kolan / goleni są zaprojektowane z perforowanego neoprenu dla optymalnego komfortu i ochrony.

Rajstopy BMX

Para rajstop BMX do jazdy może zapewnić wiele korzyści. Są one zaprojektowane tak, aby utrzymać ciepło podczas zimnych przejażdżek i są wyposażone w obróbkę DWR, aby zapobiec przesiąkaniu przez wiatr i deszcz. Są również wodoodporne i posiadają kozicę, aby zapewnić Ci komfort.

Ważne jest, aby znaleźć rajstopy, które są odpowiednio dopasowane i nie powodują dyskomfortu podczas jazdy. Powinieneś również upewnić się, że dają Ci pełen zakres ruchu w nogach. Ponadto powinny być na tyle długie, aby zakrywały Twoje buty. Ponadto rajstopy powinny być odpowiednio dopasowane, gdy się schylasz i nie ciągnąć się dziwnie.

Materiał stosowany w rajstopach BMX to zazwyczaj nylon spandex, jednak nie oddycha on dobrze, dlatego producenci stosują autorskie mieszanki tkanin, które poprawiają odprowadzanie wilgoci, oddychalność i komfort. Niektóre z tych rajstop posiadają również wgłębienia dla aerodynamiki i większej kompresji. Początkujący mogą wybierać pomiędzy lżejszymi i grubszymi tkaninami, w oparciu o wagę i grubość. Najlżejsza tkanina pozwoli Ci lepiej oddychać podczas noszenia, natomiast najgrubsza będzie cieplejsza.

Rajstopy mogą zrobić ogromną różnicę w komforcie jazdy i wydajności. Podczas gdy rajstopy klasy podstawowej są zaprojektowane tak, aby pasowały do ciała, rajstopy z wyższej półki są wykonane z wyższej jakości materiałów termicznych i siatkowych. Lepsze materiały pomogą szybciej odprowadzić pot z ciała. Mają też więcej paneli wentylacyjnych.

Szorty BMX

Istnieje wiele czynników do rozważenia przy wyborze odpowiednich spodni do jazdy BMX. Powinieneś wybrać parę, która pasuje do Ciebie wygodnie i ma dużo miejsca na ochraniacze kolan. Należy również wybrać parę, która jest wykonana z lekkiego, oddychającego materiału. Celem spodni wyścigowych BMX jest ochrona przed urazami. Najlepiej nosić spodnie o pełnej długości, dżinsy, które zatrzymują się na kolanach nie są odpowiednie. Spodnie te powinny być wykonane z ciężkiego materiału lub specjalnie zaprojektowane, aby chronić nogi.

Najlepsze spodnie do jazdy na BMX-ie zapewnią Ci ochronę przed wysypką żwirową, potem i innymi zagrożeniami. Jeśli planujesz starty w zawodach, poszukaj lekkich spodni wyścigowych BMX. Będą wygodne i lekkie, a przy tym zabezpieczą Twoje nogi przed żywiołami. LUXBMX posiada szeroki wybór spodni od najlepszych marek.

Oprócz spodni, musisz nosić kask. Rowerzyści BMX powinni również nosić rękawice i ochraniacze na nogi, a także spodnie i buty, które nie będą podjeżdżać pod nogi. Dla dodatkowej ochrony możesz zainwestować w ochraniacze na kolana i kostki, a także ochraniacze na łokcie i nadgarstki.

Jeśli nie planujesz wyścigów, możesz zaopatrzyć się również w szorty, które są wygodne, ale nie są zbyt praktyczne do jazdy. Spodenki do roweru górskiego, które czasami nazywane są “baggy”, składają się z luźnych spodenek zewnętrznych i elastycznej wkładki wewnętrznej. Niektóre spodenki z wkładką są odpinane od spodenek zewnętrznych. Zazwyczaj są lekkie i mają wiele kieszeni. Niektóre mają odblaskowe wykończenia, a inne nie.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *