Zasady gry w badmintona na paraolimpiadzie

Zasady gry w badmintona na paraolimpiadzie

Jeśli szukasz możliwości gry w badmintona na Paraolimpiadzie, to dobrze trafiłeś! Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć zasady gry, od gier singlowych rozgrywanych po jednej stronie kortu po zasady obowiązujące w Turniejach.

Paraolimpijskie zasady gry w badmintona

Aby zapewnić uczciwą rywalizację, sportowcy badmintona są klasyfikowani do sześciu różnych klas sportowych. Klasy te zapewniają, że sportowcy z niepełnosprawnością są pogrupowani w taki sam sposób jak inni. Zawodnicy są podzieleni na te sześć kategorii w oparciu o ich upośledzenia, takie jak funkcje kończyn dolnych i tułowia.

Sportowcy, którzy chcą wziąć udział w paraolimpiadzie, muszą najpierw zdobyć punkty kwalifikacyjne w swoich dyscyplinach. W przypadku badmintona, sportowcy muszą zdobyć co najmniej trzy turnieje międzynarodowe. Turnieje kwalifikacyjne liczą się do listy rankingowej na Igrzyska. Rankingi te zostaną opublikowane 2 kwietnia 2024 roku. Zawodnicy mogą również zdecydować się na połączenie swoich talentów singlowych i deblowych w jeden zespół.

Zawodnicy z niepełnosprawnością fizyczną mogą grać w badmintona, jeśli poruszają się na wózku inwalidzkim. Zawodnicy z upośledzeniem kończyn dolnych lub tułowia muszą korzystać z wózka inwalidzkiego. Gracze z kategorii poruszających się na wózku inwalidzkim nie mogą grać w grę, jeśli nie potrafią utrzymać równowagi. Gra jest dostosowana tak, aby gracze o ograniczonej sprawności ruchowej mogli uczestniczyć w sporcie.

Gra w badmintona jest rozgrywana przy użyciu czółenka i rakietki. W grę można grać o kulach lub na wózku inwalidzkim. W całej Anglii istnieją kluby badmintona na wózkach inwalidzkich. Sprzęt wymagany do gry w badmintona na wózkach inwalidzkich obejmuje wózki inwalidzkie, wózek i stabilizatory.

Para-badminton jest rozwijającym się sportem i będzie obecny na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio 2020. Zawodnicy z niepełnosprawnością fizyczną grają na wózkach inwalidzkich lub stoją. Sport ma szybkie tempo, wymaga szybkich rajdów i różnorodnych strzałów. Sportowcy rywalizują w singlach i deblu oraz w deblu mieszanym.

Sport jest rozgrywany na krytych kortach z siatką na środku. Stosuje się te same zasady co olimpijski badminton, ale gra się na wózkach inwalidzkich. Gracze są podzieleni na sześć różnych klas w zależności od poziomu ich niepełnosprawności. Zawodnicy w kategorii wózków inwalidzkich używają połowy kortu do rozgrywania meczów singlowych. Zwycięzcą meczu jest gracz, który wygra dwa mecze po 21 punktów lub więcej.

Zawodnicy niepełnosprawni powinni zapoznać się z zasadami paraolimpijskimi dotyczącymi gry w badmintona. Sportowcy powinni zapoznać się z Regulaminem Zawodów Para-Badmintona i Kodeksem Postępowania Zawodników, aby móc zrozumieć zasady. Przepisy obejmują wszystkie techniczne aspekty sportu, a także zarządzanie i kierowanie. Sportowcy powinni również zapoznać się z procesami klasyfikacji, aby właściwie przygotować się do zawodów.

Gry singlowe rozgrywane tylko na jednej połowie kortu

Igrzyska Paraolimpijskie w Badmintonie odbywają się na korcie tej samej wielkości co normalne gry w badmintona, ale z różnymi obszarami prawnymi. Zawodnicy na wózkach w grze pojedynczej mogą grać w obszarach oznaczonych linią środkową i liniami bocznymi. Począwszy od krótkiego serwisu, mogą serwować tylko w wyznaczonych obszarach.

Turnieje rozgrywane na paraolimpiadzie

Badminton jest nowym sportem na paraolimpiadzie, debiutującym w Tokio 2020. Dołączy do tenisa na wózkach i tenisa stołowego jako trzeci sport rakietowy, który zostanie wprowadzony na Igrzyskach. Gra jest rozgrywana w pomieszczeniach zamkniętych z siatką przez środek kortu. Format jest podobny do olimpijskiego badmintona, z meczami składającymi się z najlepszych trzech setów. Każdy set jest wygrywany przez pierwszego gracza, który zdobędzie 21 punktów.

Sport ten jest najpopularniejszym sportem paraolimpijskim na świecie i jest bardzo dobrze transmitowany w większości części świata. Jednak w Stanach Zjednoczonych sport ten nie jest tak popularny i otrzymuje niewielki rozgłos. Przyciągnął on niewielu fanów w tym kraju i rzadko jest pokazywany w telewizji. Niezależnie od tego, Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) zachęcił więcej narodów do rekrutowania zawodników para-badmintona, a sport ten zyskał na popularności od czasu swojego debiutu. Zasady paraolimpiady są podobne do zasad badmintona, a sportowcy muszą zdobyć punkty kwalifikacyjne w wielu turniejach, zanim będą mogli wziąć udział w zawodach.

Para badminton to szybki sport rakietowy dla osób niepełnosprawnych. Sport ten jest otwarty zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, i może być uprawiany przez osoby w każdym wieku. Z roku na rok zyskuje na popularności i zostanie włączony do Paraolimpiady w Tokio 2020. Gracze będą rywalizować w singlach, deblu i deblu mieszanym. Gra znana jest z błyskawicznych rajdów i szerokiej gamy strzałów.

Zasady gry w badmintona na Olimpiadzie Paraliżowej są podobne do standardowych przepisów BWF. Główna różnica polega na tym, że zawodnicy niepełnosprawni mogą używać protez kończyn. Kończyny te muszą mieć taką samą długość jak istniejąca kończyna danej osoby i być proporcjonalne do reszty ciała. Gra odbywa się na połowie kortu dla singli i na pełnym korcie dla debli.

Istnieją dwa rodzaje badmintona na wózkach: tenis na wózkach i tenis dla osób sprawnych. W tenisie na wózkach gra się w systemie best-of-three. Każda gra ma 21 punktów. Wygrywa strona z najwyższą sumą punktów. Jeśli wynik jest remisowy przy 20 wszystkich, wygrywa drużyna z największą liczbą punktów.

Istnieją oddzielne przepisy dla singli i debli. Gracze singlowi używają rakietki ze sznurkiem, natomiast gracze deblowi używają czółenka. Czółenko składa się z półokrągłej piłki na dole i materiału podobnego do piór na górze. Aby wygrać rajd, gracz musi uderzyć czółenko nad siatką lub do siatki. Gracz musi wygrać co najmniej 21 punktów w secie, aby wygrać. W większości meczów, mecz będzie trwał trzy sety.

Gracz badmintona na wózku inwalidzkim może używać wózka inwalidzkiego lub kul do poruszania się po korcie. Muszą mieć jedno standardowe koło do wózka lub kul. Dodatkowo, ich stopy muszą być w kontakcie z podstawką podczas gry czółenka. Dodatkowo, gracz badmintona na wózku inwalidzkim nie może używać rąk lub nóg do podpierania swojego ciała podczas gry.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *