Jak zostać trenerem kadry narodowej badmintona

Jak zostać trenerem kadry narodowej badmintona

Jeśli kochasz badmintona i myślisz, że mógłbyś zrobić dobrego trenera, możesz rozważyć przekształcenie swojej pasji w karierę. Z odpowiednim szkoleniem i certyfikacją, możesz trenować ten sport i pomagać innym w doskonaleniu ich umiejętności. Trener badmintona jest zobowiązany przejść kurs instruktorski i zdać egzamin certyfikacyjny. Powinieneś również mieć pewne doświadczenie w tym sporcie.

Trener badmintona Della Augustia Surya

Della Augustia Surya jest certyfikowana jako trener przez USA Badminton. Była zawodniczka kadry narodowej Indonezji, zaczęła trenować w San Diego Badminton Club w 2017 roku. Jej uwaga skupia się na poprawie konkretnych umiejętności. Jej prywatne lekcje pomogą Ci poprawić indywidualne umiejętności, co może być prawdziwym game-changerem.

Surya była asystentem trenera narodowej drużyny badmintona Indonezji przez cztery lata. Narodowy Związek Badmintona Indonezji (PBSI) rozpoczął turniej w 1982 roku. Indonesia Open został dodany do BWF Super Series w 2007 roku i został podniesiony do statusu Super Series Premier w 2011 roku. Turniej jest jednym z trzech turniejów na BWF World Tour, które mają przyznany poziom Super 1000.

Yee Tantiyavarong to światowej klasy sportowiec

Yee Tantiyavarong to amerykański trener badmintona, który był kiedyś mistrzem świata. Do Stanów Zjednoczonych przybył z kraju, w którym badminton znany był jedynie jako sport podwórkowy. Teraz w California Badminton Academy ma nadzieję zamienić marzenia młodych ludzi w mistrzostwa świata.

Yee zaczął uprawiać ten sport w młodym wieku i do dziś jest uważany za cudowne dziecko w swoim kraju. Rozpoczął swoją karierę jako singlista i szybko przeszedł do debla. W wieku 12 lat zdobył złoty medal w Krajowych Mistrzostwach Tajlandii Juniorów w deblu. To zapewniło mu miejsce w drużynie narodowej. Jego talent został zauważony przez trenera reprezentacji Chaisaka Thongdedsri. Wkrótce potem stał się najwybitniejszym zawodnikiem powstającym w kraju.

Yee to była olimpijka

Yee w młodości była uważana za cudowne dziecko. Zaczęła jako singlistka, ale przerzuciła się na debel i wygrała Krajowe Mistrzostwa Tajlandii Juniorów. To zapewniło jej miejsce w drużynie narodowej, której trenerem jest Chaisak Thongdedsri. Wkrótce Yee zyskała popularność w całym kraju i była najbardziej utytułowaną zawodniczką w Tajlandii.

Yee trenowała kilku krajowych badmintonistów, w tym Lee Zii Jia i Peng Soon-Yee See. Reprezentowała również Singapur w Igrzyskach Azji Południowo-Wschodniej w 2009 roku. Yee była tak oddana swojemu marzeniu o grze w badmintona w pełnym wymiarze godzin, że rzuciła szkołę w wieku 17 lat.

Yee została również mianowana trenerem debla kobiet w BAM. Będzie pracować u boku Hoon Thien How i Lee Chong Wei. Obaj będą pracować nad poprawą techniki swoich zawodników. Oprócz pracy trenerskiej, Yee pełniła funkcję zawodniczki kadry narodowej badmintona, a także trenowała na poziomie krajowym.

Li Yongbo to kolejny były trener kadry narodowej. Ma bogatą historię trenerską, ale jego kariera została naznaczona kontrowersjami. W 2012 roku dwóch jego zawodników, Wang Xiaoli i Yu Yang, zostało zdyskwalifikowanych z Olimpiady po tym, jak uznano ich za winnych rzucania meczami.

Doświadczenie trenerskie Yee jest imponujące, posiada ona również bogatą wiedzę na temat badmintona. Sama była zawodniczka badmintona, Yee jest jednym z najlepszych trenerów na świecie. Dwukrotnie trenowała reprezentację narodową kobiet.

Lee to była olimpijka

Jennifer Lee zaczęła grać w badmintona w młodym wieku i reprezentowała Hongkong na Letniej Olimpiadzie w 1992 roku. W 1993 roku została trenerem, a w 1995 roku stworzyła Lee’s Badminton Training Center w Markham, Ontario. Posiada dyplom Advanced Coaching Diploma i pomogła w rozwoju wielu międzynarodowych medalistów. W 2012 roku została uznana za trenera roku w Ontario w kategorii kobiet w badmintonie.

Lee jest dwukrotną złotą medalistką olimpijską i 13-krotną mistrzynią Stanów Zjednoczonych. Startowała na najwyższym poziomie w zawodach drużynowych i indywidualnych, zdobyła też cztery złote medale Pan American Games. Od czasu przejścia na emeryturę skoncentrowała się na pracy trenerskiej. Pracowała z kilkoma członkami kadry narodowej juniorów, jak również z drużyną USA Badminton Team. Ponadto, obecnie stara się o tytuł magistra edukacji podstawowej i licencję na umiarkowaną niepełnosprawność K-8.

Były światowy nr 1 w przeszłości był zamieszany w skandale, w tym skandal dopingowy. Tytuł straciła na rzecz Lin Dana w Londynie i Pekinie. W piątek obie spotkają się ponownie w półfinale. Oprócz bycia numerem jeden na świecie, Lee zdobyła rekordowe 64 tytuły BWF i trzy srebra olimpijskie.

Lee jest trenerem badmintona od 10 lat. Pracował z najlepszymi zawodnikami z całego świata i pomagał w szkoleniu sportowców na najwyższym poziomie. Lee została zwerbowana do reprezentacji olimpijskiej USA na Igrzyska w 2012 roku. Jednak kontuzja kolana utrudniła jej postępy jako zawodniczki. Postanowiła skupić się na treningu zamiast na odpoczynku i rehabilitacji.

Pozyskiwanie sponsorów z akademii badmintona

Sponsorowanie jest dużą częścią przemysłu badmintonowego i istnieje wiele różnych sposobów na jego pozyskanie. Jeśli chcesz zostać zawodnikiem sponsorowanym, musisz udowodnić swój talent. Pierwszym krokiem jest dołączenie do dobrej akademii badmintona i rozwijanie swoich umiejętności. Kolejnym krokiem jest rywalizacja w turniejach na poziomie krajowym. Jeśli uda ci się wygrać kilka z tych turniejów, będziesz miał możliwość wejścia w światło reflektorów. Będziesz musiał również ustalić swoje referencje.

Badminton odnotował ogromny wzrost w ostatnich latach, z większą liczbą entuzjastów sportu, sponsorów i producentów sprzętu. Ten napływ zainteresowania sportem doprowadził do wzrostu branży, a najlepsi gracze wygrywają międzynarodowe turnieje. Samemu Gopichandowi przypisuje się odrodzenie tego sportu w Indiach, z jego własną akademią w Hyderabad. W 2008 roku wygrał All England Open Badminton Championships.

Jednym z głównych sponsorów badmintona w tym kraju jest chińska firma Li Ning. Firma ta dostarcza mundury i odzież dla drużyn narodowych i ma umowy sponsorskie z różnymi sportowcami. Li Ning jest sponsorem tytularnym Singapore Open do 2013 roku.

Gracze badmintona muszą być w świetnej formie, aby dobrze grać. Powinni przestrzegać reżimu treningowego opracowanego dla tego sportu. Oznacza to wykonywanie treningu cardio trzy razy w tygodniu i lekkiego treningu siłowego, jeśli chcą brać udział w zawodach. Celem treningu siłowego nie jest nabranie masy czy mięśni, ale przygotowanie ciała na presję kortu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *