Z czego składa się zestaw do badmintona

Z czego składa się zestaw do badmintona

Kiedy grasz w badmintona, będziesz używał rakiety i czółenek. Badminton wykorzystuje również kije i siatki. W tym artykule poznasz najbardziej podstawowe elementy zestawu do badmintona.

Badminton jest sportem rakietowym

Badminton jest sportem rakietowym, który obejmuje dwóch graczy lub dwie drużyny grające przeciwko sobie. Gracze używają rakiet i czółenek do uderzania w czółenka, które muszą wylądować na połowie kortu przeciwnika, aby zdobyć punkt. Drużyna wygrywa mecz, jeśli jest w stanie wygrać wystarczająco dużo rajdów.

W badmintona gra się od wieków w całej Eurazji. Nowoczesna wersja tego sportu została opracowana w połowie XIX wieku w Wielkiej Brytanii. Nazwa badminton pochodzi od domu należącego do księcia Beauforta, nazwanego Badminton House, w Gloucestershire. W 1863 roku Isaac Spratt opublikował broszurę zatytułowaną “Badminton Battledore – A New Game”, która opisywała grę jako grę rakietą z dwoma stronami.

Badminton to sport rakietowy, który wymaga szybkiego i dokładnego poruszania się. Gracze muszą szybko pokonywać krótkie dystanse i zwodzić przeciwnika zaawansowanymi uderzeniami. Typowym błędem jest nie zwrócenie czółenka nad siatką. Gracz może być również przewiniony w inny sposób.

Badminton jest rozgrywany na korcie z siatkami o wysokości 1,524 m (5 stóp) na środku i 1,55 m (5 stóp 1 cala) na bokach kortu deblowego. Nie ma minimalnej wysokości dla siatki, ale korty nie powinny być budowane z sufitami, które mogą być uderzane przez czółenka. Czółenka uderza się pełnym uderzeniem pod ręką z kątem do góry.

Czółenka są używane w badmintonie

Czółenko to stożkowy element wyposażenia używany w badmintonie. Jest wykonany z piór i może osiągnąć prędkość 200mph. Czółenko wykonane jest z nakładających się na siebie gęsich piór, a jego stożkowy kształt zapewnia mu właściwości aerodynamiczne. Jego podstawa wykonana jest z korka lub skóry, a pióra ułożone są w sposób zwarty i aerodynamiczny.

Istnieją dwa główne typy czółenek: piórkowe i syntetyczne. Oba rodzaje są używane w badmintonie i muszą spełniać określone specyfikacje ustalone przez Światową Federację Badmintona. Czółenka z piór są zazwyczaj używane przez profesjonalnych sportowców. Czółenka z piór mają jednak niską trwałość i powinny być przechowywane w wilgotnym środowisku. Czółenka syntetyczne są tańsze i wytrzymują dłuższy okres czasu.

Waga czółenka może wpływać na jego prędkość lotu. Różne czółenka mają różne prędkości, a liczba na pokrywie zmienia się w zależności od wagi i gęstości powietrza wokół czółenka. Im wyższy numer, tym szybciej porusza się birdie. Wynika to z faktu, że badminton absorbuje wilgoć z powietrza.

Dwa główne typy czółenek używanych w badmintonie to pióra i syntetyki. Chociaż oba rodzaje czółenek mogą być używane w badmintonie, to czółenka z piór są preferowane przez doświadczonych graczy. Oferują one precyzyjny wzór lotu i są bardziej wytrzymałe. Dodatkowo posiadają korkową podstawę, dzięki czemu idealnie nadają się do użytku rekreacyjnego i wyczynowego.

Siatka

Jednym z najbardziej istotnych elementów zestawu do badmintona jest siatka. To wszechstronne akcesorium jest wykonane ze stalowych słupków, które są wytrzymałe i trwałe. W zestawie znajduje się również walizka, dzięki której można ją łatwo zabrać w dowolne miejsce. A ponieważ siatkę można łatwo odczepić i złożyć, możesz z łatwością używać jej gdziekolwiek chcesz.

Jest to najlepszy sposób na ochronę czółenka i rakietek do czółenek. Istnieją różne rodzaje siatek do różnych celów. Niektóre z nich nadają się do użytku domowego, podczas gdy inne są idealne do gry na zewnątrz. Na przykład przenośna siatka do badmintona to świetna opcja na kemping lub imprezy. Jej słupki są grubsze niż w przypadku innych podobnych siatek, dzięki czemu jest ona znacznie mocniejsza i bardziej wytrzymała niż siatki konkurencji. Kolejną zaletą jest to, że można ją ustawić na dowolnej płaskiej powierzchni, co czyni ją idealną do gry na świeżym powietrzu.

Oprócz siatki do badmintona, będziesz potrzebował także wielu rakietek i czółenek. Wiele z tych przedmiotów jest przenośnych, dzięki czemu świetnie nadają się do gry na plaży lub podwórku. Wiele siatek do badmintona ma w zestawie znaczniki granic, które pomogą Ci oznaczyć kort.

Kolejną świetną rzeczą w przenośnych siatkach do badmintona jest to, że są łatwe w transporcie. Można je umieścić gdziekolwiek chcesz, niezależnie od tego, czy grasz na trawie, twardym korcie, czy nawet na podwórku domu sąsiada.

Polacy

Zestaw do badmintona składa się z dwóch zasadniczych elementów – Polaków i siatki. Siatka to prostokątny, 20’x2,5′ kawałek nylonowego materiału, który można łatwo ustawić w dowolnym miejscu. Tyczki mają średnicę 1,25″, a do zestawu dołączone są trwałe linki prowadzące i metalowe paliki. Słupy są regulowane, od 35″ do 61″ lub 107 do 155cm wysokości.

Zestaw do badmintona składa się również z tyczek, siatki i czółenek. Większość zestawów do badmintona zawiera rakiety i czółenka w regulaminowym rozmiarze, o długości od 2,4″ do 2,8″. Siatka powinna być regulowana, aby można było łatwo dostosować wysokość siatki i czółenek.

Tradycyjne recenzje nie dają pełnego obrazu produktu. Mówią zbyt wiele o pozytywnych aspektach i ledwie wspominają o negatywnych. Dobra recenzja omówi zarówno pozytywy, jak i negatywy produktu. Wskaże również na wszelkie niedogodności, ale jest mało prawdopodobne, aby zapobiec zakupowi produktu. Uczciwa recenzja poświęci czas na odnotowanie każdego drobnego szczegółu, a Ty będziesz mieć pewność, że podejmiesz decyzję w oparciu o wszystkie zawarte w niej informacje.

Jeśli masz ograniczony budżet, to Park and Sun Sports Portable Badminton Set jest doskonałą opcją. Chociaż rakiety mogą nie być tak wysokiej jakości jak inne, ogólny zestaw wygląda dobrze i jest łatwy do skonfigurowania. W zestawie znajdują się wytrzymałe tyczki i słupki, 20′ nylonowa siatka, dwa czółenka, linie ograniczające i wytrzymała walizka.

Markery

Jednym z najważniejszych narzędzi do gry w badmintona jest zestaw markerów. Są one wykonane z gumy i stanowią istotną część Twojego zestawu. Rodzaj użytej gumy powinien być trwały i elastyczny. Powinieneś również szukać takich z wgłębionymi podstawami, aby zminimalizować ryzyko kontuzji.

Znaczniki te służą do określenia położenia piłki na korcie. Umieszcza się je zarówno na górze, jak i na dole kortu. W badmintonie krótka linia serwisowa znajduje się 1,98 m od siatki, a długa linia serwisowa 0,72 m od linii bazowej. Podczas gry zawodnik musi serwować poza linię krótkiego serwisu. Długa linia serwisowa pełni rolę znacznika backcourtu i jest specjalnie oznaczona na korcie.

Oprócz czółenek, zestaw do badmintona będzie zawierał również siatki i znaczniki granic. Te elementy są niezbędne w konkurencyjnej grze w badmintona. Często siatki do badmintona są dostarczane z palikami i linami, które utrzymują je w miejscu. Można też kupić osobną piłkę do siatkówki i znaczniki granic, aby ułatwić grę.

Rozmiar kortu do badmintona to 20 stóp na 44 stopy. Jeśli grasz w grę na zewnątrz, zła pogoda może zakłócić naturalny lot czółenka korkowego. Jak w przypadku każdej gry, kluczowe jest, aby pamiętać o tej informacji przy zakupie zestawu do badmintona.

Birdies

Birdies to klucz do udanej gry w badmintona. Musisz uderzać tam i z powrotem, dopóki ktoś nie spudłuje, co odbywa się za pomocą birdies, aby zdobyć punkty. Czółenka te można znaleźć w różnych przedziałach cenowych i mogą być dość trwałe.

Tak jak w przypadku innych gier badmintona, wybór odpowiednich birdies jest ważny. Właściwy dla Twojej konkretnej gry zależy od kilku czynników, w tym temperatury i gęstości powietrza. Jeśli gęstość powietrza jest niska w Twojej okolicy, to powinieneś wybrać ptaszka, który może iść wolno. Gracze na dużych wysokościach powinni wybrać ptaki, które będą podróżować szybciej, podczas gdy gracze na małych wysokościach powinni używać ptaków, które mogą iść wolniej.

Ptaszki są niezbędnym elementem zestawu badmintonowego i powinieneś wybrać odpowiednie do swojego stylu gry. W przeciwieństwie do czółenek, birdies występują w różnych wagach i rozmiarach. Aby zapewnić odpowiedni chwyt i długotrwałe działanie, rozważ zakup czółenka z korkową główką. Pomoże Ci to grać bardziej efektywnie w każdej pogodzie. Powinieneś również poszukać czółenka z 30-dniową gwarancją. Dzięki temu nie stracisz swoich pieniędzy, jeśli nie będziesz zadowolony z zakupu.

Czółenka w grze w badmintona powinny być wykonane z nylonu lub tworzywa sztucznego, są one bardziej wytrzymałe niż czółenka z naturalnego pióra. Jest to szczególnie ważne dla mniej doświadczonych graczy, którzy mogą mieć problem z konsekwentnym trafieniem w sweet spot. Jeśli czółenka nie są spójne, szybko się zużyją i staną się bezużyteczne. Plastikowe czółenka będą służyć przez lata, ale czółenka z naturalnych piór mogą pęknąć już po kilku meczach.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *