Zasady dołączania do klubu badmintona

Zasady dołączania do klubu badmintona

Dołączenie do klubu badmintona może wydawać się dość łatwe, ale jest kilka ważnych rzeczy, o których należy wiedzieć przed zapisaniem się. Należą do nich zasady dotyczące opłaty członkowskiej i sprzętu. Możesz także sprawdzić zasady dotyczące wydalenia z klubu badmintona.

Zasady IBC dotyczące dołączenia do klubu badmintona

Istnieją pewne zasady, których musisz przestrzegać, jeśli chcesz być częścią klubu badmintona IBC. Zasady te zostały ustanowione, aby gra była bardziej integracyjna. Po pierwsze, wszyscy gracze muszą podpisać niezbędne oświadczenia. Dotyczy to również członków rodziny. Jeśli nie podpiszesz zwolnienia, nie będziesz mógł dołączyć do klubu ani uczestniczyć w zajęciach drop-ins.

The International Badminton Club jest rekreacyjnym klubem badmintonowym w Edmonton. Organizuje również letni obóz dla dzieci. Klub prowadzi również programy pozaszkolne. Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z tym sportem, świetnym pomysłem jest dołączenie do International Badminton Club.

Składka członkowska

Istnieją pewne zasady, których należy przestrzegać, przystępując do klubu badmintona. Obejmują one wysokość składek członkowskich, statut klubu i kodeksy postępowania. Członkowie muszą opłacić składki członkowskie do 15 dnia miesiąca, w którym się zapisują. Muszą również wybrać swoje dni i godziny sesji i muszą powiadomić o tym klub na siedem dni przed kolejnym miesiącem. Jeśli chcesz dołączyć do klubu, musisz również posiadać rakiety i czółenka. Klub zapewnia jednak czółenka treningowe.

Generalnie, wszyscy członkowie klubu muszą nosić buty sportowe. Dobrze jest też przynieść do klubu butelkę z wodą, ponieważ będzie ona potrzebna do gry. Należy również upewnić się, że ma się czyste trampki. Oprócz butów sportowych, zalecane są buty do badmintona, aby uniknąć kontuzji podczas gry.

Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do klubu badmintona, możesz poprosić klub o zaproszenie na sesję klubową. Komitet oceni wówczas Twoją przydatność. Jeśli czterech członków komitetu zagłosuje na Twoją korzyść, otrzymasz członkostwo. Jeśli grasz dobrze i wykazujesz potencjał, możesz uczestniczyć w maksymalnie sześciu dodatkowych sesjach i otrzymać pomoc trenerską. W końcu nie chcesz przegapić szansy na poprawę swojej gry.

Kiedy dołączasz do klubu badmintona, konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad. Komitet zarządzający określi, w jaki sposób odbywają się sesje i jak organizowane są mecze. Komitet zdecyduje również, czy grający członkowie będą podzieleni na klasy. Komitet podejmie decyzję w tej sprawie na AGM lub Special General Meeting. Ponadto, musisz posprzątać korty po każdej sesji.

Gracze muszą nosić odpowiedni strój, w tym buty sportowe i koszulki. Klub zastrzega sobie prawo do odmowy wejścia każdemu, kto jest nieodpowiednio ubrany. Nie można nosić haseł ani profanacji na swoim stroju. W klubie należy również nosić obuwie sportowe.

Sprzęt potrzebny do gry w badmintona

Badminton jest drugim najpopularniejszym sportem na świecie, więc zaopatrzenie się w odpowiedni sprzęt jest niezbędne, jeśli chcesz odnieść sukces. Niezależnie od tego, czy grasz rekreacyjnie, czy na zawodach, będziesz potrzebował rakiety do badmintona, czółenek, butów i odzieży.

Sprzęt potrzebny do gry w badmintona różni się w zależności od stylu gry, dlatego ważne jest, aby zastanowić się, jakiego typu rakiety będziesz potrzebować. Istnieją różne rodzaje rakiet do badmintona dla różnych poziomów umiejętności, ale większość graczy wybiera lekkie rakiety. Początkujący gracze powinni unikać rakiet z nadmierną siłą chwytu, ponieważ nie są one zbyt dokładne.

Dobrej jakości sprzęt do badmintona jest niezbędny, aby poprawić swoją grę, zapobiec niepotrzebnym kontuzjom i zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie. Dobry sprzęt do badmintona jest również niezbędny dla graczy, którzy regularnie ćwiczą. Właściwy sprzęt może zrobić dużą różnicę w grze i treningu. Na przykład, odpowiednia rakieta może zrobić różnicę między wygraną a przegraną.

Dobry zestaw sprzętu do badmintona zawiera kort do badmintona w regulaminowym rozmiarze, cztery rakiety o jakości turniejowej, trzy nylonowe czółenka, solidną torbę do przenoszenia sprzętu i inne niezbędne rzeczy. Kiedy masz już odpowiedni sprzęt, możesz zacząć uprawiać swój nowy sport. A najlepsze jest to, że nie musisz być profesjonalnym sportowcem, aby zacząć.

Kort do badmintona wymaga siatki o szerokości 2 1/2 stopy i zamocowanej 5 stóp nad linią środkową. Czółenka muszą być uderzane nad siatką pełną powierzchnią rakiety, a uderzenia czółenek muszą odbywać się bez kontaktu. Siatka jest często wykonana ze skóry lub siatki winylowej, z bawełnianą lub skórzaną górą.

Oprócz czółenka, badminton wymaga również siatki. Siatkę umieszcza się na środku kortu, aby zapewnić osłonę. Siatka powinna mierzyć trzydzieści cali od góry do dołu. Siatki mogą być wykonane z winylu, nylonu lub polietylenu. Powinny mieć ciemny kolor, a siatka musi być spójna. Trwała siatka zniesie zużycie i nie będzie wymagała częstej wymiany.

Jak w przypadku każdego sportu, odpowiedni strój jest kluczowy dla odniesienia sukcesu. Dobra para szortów, bawełniane koszulki i ochraniacze na kostki to podstawowe elementy wyposażenia badmintona. Odpowiednia koszulka pomoże wchłonąć pot i utrzymać komfort, a właściwe obuwie może zrobić różnicę. Badminton to piękna gra, która przynosi korzyści dla ciała i umysłu. I jest to świetna zabawa!

Wydalenie z klubu badmintona

Istnieje wiele powodów, dla których zawodnik może zostać wydalony z klubu badmintona. Najczęstszym powodem jest to, że zaangażował się w zachowanie, które jest szkodliwe dla sportu. Zdarza się również, że zawodnik został wykluczony za niewykorzystanie swoich najlepszych starań w wygraniu meczu. Panel sędziów może określić zachowanie zawodnika poprzez ocenę, czy jego działania spowodowały znaczącą szkodę dla sportu.

Zawodnicy, którzy zostali wydaleni z klubu badmintona powinni być świadomi, że działania dyscyplinarne będą prawdopodobnie surowe. Kapitanowie drużyny sami zajmą się drobnymi naruszeniami, ale poważne naruszenia będą badane przez Prezesa Klubu i Kapitanów Klubu. W poważnych przypadkach zawodnicy mogą zostać zawieszeni w klubie na dłuższy okres.

Oprócz wydalenia z klubu badmintona, Klub może również nałożyć zasady, które wymagają od zawodnika przestrzegania zasad klubu. Członkowie muszą uczestniczyć we wszystkich zaplanowanych terminach gry i zachowywać się w sposób sportowy. Wszelkie niesforne zachowanie lub brak szacunku może prowadzić do wydalenia z klubu. Funkcjonariusze klubu skonsultują się z doradcą wydziału, aby pomóc w ustaleniu odpowiedniej kary.

Wydalenie z drużyny badmintona może skutkować dyskwalifikacją z międzynarodowego turnieju. Podczas Olimpiady ośmiu zawodników zostało zdyskwalifikowanych za tankowanie, czyli celowe przegrywanie meczów. Innymi słowy, grali słabo, aby pokonać łatwiejszego przeciwnika. Choć obie pary, o których mowa, odwołały się od tej decyzji, chińskie władze sportowe zaakceptowały decyzję. Główny trener drużyny badmintona przeprosił za zachowanie zawodników.

Poza wydaleniem z klubu badmintona, możesz również zostać wydalony ze światowej federacji badmintona. Na przykład, jeśli jesteś członkiem Światowej Federacji Badmintona, ważne jest, aby szanować personel w Balboa Park Activity Center. Ponadto członek może zostać wydalony za ogólne uchybienia, takie jak nieprzestrzeganie zasad klubu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *